У 2019 року в Україні набув чинності новий документ, який регулює процес відновлення платоспроможності боржників - Кодекс про процедурах банкрутства. Норми цього правового акту дають можливість фізичним особам (в тому числі приватним підприємцям) в судовому порядку заявити про свою неспроможність погасити борги в повному обсязі, і після проходження всіх етапів виробництва сплатити або їх частину, або домогтися списання суми цілком.
Прикінцеві та перехідні положення зазначеного Кодексу передбачають, що з 21 жовтня 2020 року припинено дію мораторію на стягнення майна, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті. Після цього банкрутство фізичних осіб може стати єдиним інструментом для збереження житла, придбаного в іпотеку або внесеного як застава за кредитом.
Відповідно до ст. 131-2 Конституції, представляти інтереси боржника в суді право виключно адвокат. Професійну юридичну допомогу у справах про неплатоспроможність фізичних осіб в Києві та по Україні надає адвокатське об'єднання «Крикун та партнери».
Наші переваги:
- більше 11 років адвокатської практики (працюємо з 2008 року);
- злагоджена команда висококваліфікованих юристів, фінансистів, аудиторів, експертів в банківському, господарському, цивільному та інших галузях права;
- представництво в різних регіонах і населених пунктах України;
- комплексний підхід до вирішення проблем і завдань кожного клієнта;
- можливість отримати як одноразову послугу, так і абонентське правове супроводження.
Порядок визнання фізичних осіб неплатоспроможними
На підставі ст. 115 Кодексу про процедурах банкрутства, боржник може подати до суду заяву про відкриття провадження у справі про свою неплатоспроможність при наявності одного або декількох зазначених нижче фактів:
- сума заборгованості на дату подачі заяви перевищує 30 мінімальних зарплат;
- їм було припинено погашення планових платежів в розмірі понад 50% від щомісячної суми за зобов'язаннями протягом 2 місяців;
- у виконавчому провадженні раніше винесено постанову про відсутність майна, що підлягає стягненню;
- існують обставини, через які найближчим часом може виникнути загроза неплатоспроможності.
Процедура банкрутства фізичної особи складається з таких етапів:
1. Подача в господарський суд відповідної заяви і належних документів.
2. Відкриття провадження, офіційне оголошення про це в ЗМІ для виявлення всіх кредиторів.
3. Введення мораторію на стягнення боргів терміном на 120 днів.
4. Збори кредиторів за участю арбітражного керуючого на попередньому засіданні суду.
5. Прийняття зборами кредиторів рішення про реструктуризацію та / або списання заборгованостей, затвердження судом плану погашення вимог кредиторів.
6. Виконання та завершення плану реструктуризації боргів.
Якщо протягом 120 днів з дати відкриття виробництва не буде прийнято рішення про реструктуризацію, суд визнає неплатоспроможність, призначає керуючого реалізацією і вводить процедуру погашення боргів за рахунок всього майна боржника, включаючи отримане ним у власність після визнання банкрутства і до остаточного завершення зазначеної процедури. В ліквідаційну масу не включається єдине житло з обмеженням площі, а також майно, яке не підлягає стягненню за законом.
Послуги адвоката в справах про банкрутство фізичних осіб
Співробітники адвокатського об'єднання «Крикун та партнери» здійснюють професійну юридичну підтримку клієнтів у справах про неплатоспроможність фізичних осіб в наступних формах:
- консультування з питань банкрутства, реструктуризації та списання боргів;
- вибір оптимальної правової стратегії дій в суді для мінімізації суми стягнення або її списання в повному обсязі;
- представництво в судовому провадженні і при взаємодії з кредиторами;
- юридичний захист від незаконних методів стягнення боргів, нарахування відсотків і штрафних санкцій за ним з боку кредиторів і колекторів;
- інші види адвокатських послуг за домовленістю з клієнтом.
Обговорити умови співпраці з адвокатом або отримати відповідь на Ваше запитання можна, зателефонувавши до нашого контакт-центр, або відправивши електронну заявку по цьому посиланню.