Термін «монополія» позначає домінуюче становище господарюючого суб'єкта (суб'єктів) на ринку будь-яких товарів або послуг. Такий статус дозволяє власникам бізнесу самостійно встановлювати цінову політику і диктувати правила взаємодії зі споживачами. Але, оскільки відсутність конкуренції іноді може призвести до негативних соціально-економічних наслідків, держава регулює дані процеси за допомогою антимонопольного законодавства.
Обійти занадто суворі правові норми, отримати необхідні дозволи, і все-таки зайняти лідируючу позицію в обраній ніші можна за допомогою певних юридичних механізмів, застосувати які Вам допоможуть фахівці адвокатського об'єднання «Крикун та партнери».
Наші переваги:
- великий досвід адвокатської практики (> 11 років);
- згуртована команда юристів, бізнес-аналітиків, фінансистів, аудиторів;
- можливість представництва в різних куточках України;
- правове рішення поставлених завдань «під ключ»;
- комплексний підхід до кожної проблеми;
- повна конфіденційність і захист комерційних інтересів клієнта.
Напрямки роботи в сфері антимонопольного права
В рамках даної юридичної практики співробітники адвокатського об'єднання «Крикун та партнери» ведуть справи з таких питань, як:
Монополізація і демонополізація - злиття і поділ компаній, створення корпорацій (холдингів, концернів, трестів), об'єднання капіталу.
Захист від недобросовісної конкуренції - позовно -претензіонная робота проти суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують антирекламу, демпінг, промислове шпигунство, тиск на постачальників, плагіат торгових знаків, копіювання упаковок і т.п.
Захист від дискримінації з боку державних структур і муніципальних органів в разі прийняття ними заборон на ведення господарської діяльності, обмеження продажів, централізований розподіл товарів, незаконне надання привілеїв іншим господарюючим суб'єктам.
Державна підтримка (гранти, дотації) - допомога в оформленні документів для отримання бюджетного фінансування або пільгових кредитів.
Державні закупівлі - інформаційно-правова підтримка при створенні пропозицій для відкритих торгів, заповнення бланків, збір довідок, виписок і т.д.
Взаємодія з АМКУ (Антимонопольним комітетом України) - відправка письмових запитів, ведення переговорів, присутність адвоката при розслідуваннях, допомога в отриманні потрібних рішень, висновків, роз'яснень, оскарження дій АМКУ або окремих посадових осіб.
Вирішення спорів з регулюючими органами, конкурентами, третіми особами шляхом мирних переговорів, через АМКУ або суд. У процесі врегулювання конфліктів може здійснюватися адвокатське представництво в усіх інстанціях.
Усунення формальних перешкод для доступу до ринків - внесення необхідних змін до установчих документів, отримання дозволів, ліцензій, проведення реєстраційних дій.